zakładka informacyjna


tytuł projektu:

Edukacja ekologiczna dzieci i rodziców: Pomarańczowe Warsztaty na Zaczarowanym Wzgórzu

koordynator projektu:
Barbara Draus
tel.(012) 631 57 31
e-mail: basia@fwie.eco.pl

czas realizacji projektu:
01.08.2009-15.12.2009

strona internetowa projektu:
www.fwie.eco.pl/pomaranczowe/
Sponsorzy projektu
Projekt dofinansowano ze środków:

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

:: Aktualnie realizowane projekty ::

Projekty czasowe

| 01.08.2009-15.12.2009 |

Edukacja ekologiczna dzieci i rodziców: Pomarańczowe Warsztaty na Zaczarowanym Wzgórzu

Podstawowym celem projektu jest aktywna edukacja ekologiczna Dzieci i ich Rodziców. W dobie pogoni za codziennymi sprawami rodzice mają coraz mnie czasu aby poświęcić go tylko dzieciom. Czas spędzony na warsztatach będzie więc czasem tylko dla Dziecka i Rodzica. Większa część warsztatów będzie się odbywać poza miastem, z dala od zgiełku, spalin i hałasu a tym samym blisko natury, z którą coraz częściej mamy coraz mniej kontaktu. Małemu człowiekowi pokażemy, że codzienność na wsi jest ciekawa i rozwojowa. Bardzo istotne w rozwoju małego człowieka jest jego środowisko lokalne. Ważne aby pamiętać o ujednoliceniu oddziaływania przedszkola z jego środowiskiem rodzinnym. Tutaj na Pomarańczowych Warsztatach postaramy się na nowo przybliżyć dziecko do rodzica. Dziś brak czasu może ograniczyć czas spędzany z dzieckiem. Chcemy aby czas zatrzymał się choć na chwilę. Zaczarować przyrodą dookoła. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat kształtować postawy ekologiczne.
Rok 2008-2009 jest rokiem przedszkolaka, a więc rokiem, w którym należy zwrócić jeszcze większą uwagę na edukację ekologiczną najmłodszego pokolenia. Wyedukowanie w młodym wieku zaowocuje większą świadomością i szacunkiem do przyrody.
W ramach zadania zostanie zorganizowanych 10 warsztatów dla rodziców i dzieci. Każdy dzień warsztatowy będzie się składał z dwóch 2 sesji, każda po 3 godziny. W czasie każdej z sesji odbędą się warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej, połączone z aktywnym zwiedzanie okolicy, w której znajduje się szereg gospodarstw ekologicznych, zajmujących się hodowlą owoców, prowadzących stadniny koni, promocją produktów regionalnych i in.
Planujemy również 3 "rodzinne spotkanie" na temat zanieczyszczenia środowiska, mądrych zakupów, zdrowej żywności itp.